T9 Circular Tube - 32W
Additional Information
| Supplier Code | CIR32SPWW |
|---|---|
| EAN | 5018986672314 |
| Brand | Selected By The Lighting Company |
| Length | 305mm |
| Width/Dia | 32mm |
| Bulb Shape | Striplights & Tubes |
| Energy Rating | A |
| Dimmable | Dimmable |
| Cap Code | G10q |
| Cap | GR10q |
| Watts | 32W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 2000 |
| Average Hours | 10,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 3000 |
| Bulb Type | Fluorescent |
| Bulb Design | T9 Circular Tube |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












