Saxby Pir Detector Ip54 3-In-1 Ip54 in Black Pc (95283)
Product Code
95283

This 3-in-1 PIR detector has 3 mounting options; wall mounted, ceiling mounted or corner mounted. Finished in matt black.
Special Price £14.04 Regular Price £27.00
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | LED |
|---|---|
| Number of Lamps | 16W |
| Wattage | 16W |
| dimensions | 134.7mm projection x 75.5mm height x 72.2mm width |
| Product Diameter | 385 |
| Class | 1 |
| IP Rating | IP44 |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Black pc |
| Finish 2 | Plastic |
| Collection | PIR detector |













