Mantra Pasion Wall Lamp 2 Light E27 Gloss Black/White Acrylic/Polished Chrome CFL Lamps INCLUDED (M1953)
Product Code
M1953

The essence of Pasion is based on pleasantly smooth curves in calculated harmony. The result is an exclusively elegant shape that is sleek and impressive. Manufactured in fibreglass, finished in a gloss black or white lacquer and completed with an opal acrylic diffuser that has been engineered to provide a uniform illumination. The complementary structures are finished in polished chrome. With its modern image Pasion provides an elegant and fresh contrast. These low energy luminaires are supplied with Luxram 2700K E27 15W compact fluorescent lamps.
Special Price £110.76 Regular Price £156.00
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | E27 |
|---|---|
| Number of Lamps | 2 |
| dimensions | 370mm height x 100mm width x 110mm projection |
| Product Width | 100mm |
| Product Length | 370mm |
| Bulb Details | E27 |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Gloss Black |
| Style | Modern |
| Collection | Pasion Gloss Black |













