LED 5w GX53 Disc Light - Warm White
Additional Information
| Supplier Code | KLED05DSK/GX53-W30 |
|---|---|
| EAN | 4892657038040 |
| Brand | Selected by The Lighting Company |
| Width/Dia | 75mm |
| Depth | 24mm |
| Bulb Shape | Disc |
| Energy Rating | A |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | GX53 |
| Cap | GX53 |
| Watts | 5W |
| Equivalent | 9W |
| Voltage | 220V - 240V |
| Lumens | 630 |
| Average Hours | 30,000 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 3000 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Design | GX53 Disc |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












