LED 2w G9 Clear Capsule - Warm White
Additional Information
| Supplier Code | KTC02CPL/G9-N30 |
|---|---|
| Brand | Selected by The Lighting Company |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 58mm |
| Width/Dia | 16mm |
| Bulb Shape | Capsules |
| Energy Rating | A |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | G9 |
| Cap | G9 |
| Watts | 2W |
| Equivalent | 10W |
| Voltage | 230V - 240V |
| Lumens | 100 |
| Average Hours | 30,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 3000 |
| Bulb Finish | Clear |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Design | G9 Capsule |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












