LED 10W Pearl GLS Bulb - Screw - Warm White
Additional Information
| Supplier Code | S10WLEDGLSES |
|---|---|
| EAN | 4892657038279 |
| Brand | Selected by The Lighting Company |
| Length | 109mm |
| Width/Dia | 60mm |
| Bulb Shape | GLS |
| Energy Rating | A |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Cap Code | ES/E27 |
| Cap | Screw |
| Watts | 10W |
| Equivalent | 60W |
| Lumens | 810 |
| Average Hours | 25,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 3000 |
| Bulb Finish | Opal/Pearl |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Design | GLS |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












