LED 1.5W Fridge Bulb - Warm White
Additional Information
| Supplier Code | LFSES1.5WW |
|---|---|
| EAN | 5060063424231 |
| Brand | Selected by The Lighting Company |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 58mm |
| Width/Dia | 25mm |
| Bulb Shape | Fridge Bulbs |
| Energy Rating | A++ |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | SES/E14 |
| Cap | Small Screw |
| Watts | 1.5W |
| Equivalent | 15W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 136 |
| Average Hours | 25,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 3000 |
| Bulb Finish | Clear |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Design | Fridge |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












