Diyas Lighting IL50434 - Love Pendant Large 11 Light Polished Chrome/White Glass
Product Code
IL50434

A spectacular and original design based upon a special hand crafted glass. Every glass is unique and the centre column is filled with a gloss white resin. The combination of clear and white glass illuminated with the brightness of G4 lamps creates a superb effect.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
Special Price £724.20 Regular Price £1,020.00
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | G4 |
|---|---|
| Number of Lamps | 11 |
| Product Dimmable | Dimmable |
| Wattage | 220W |
| Product Diameter | 820mm |
| Minimum Drop | 1000mm |
| Maximum Drop | 1500mm |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Polished Chrome |












