Diyas Lighting IL50420 - Cygnet Wall Lamp 3 Light Polished Chrome/Black Glass/Crystal
Product Code
IL50420

A stunning range of Polished Chrome fittings dressed with hand crafted glass in Black or White with a clear coating. Further enhanced with Asfour Crystal spheres and contrasting coloured glass stones. All fittings are supplied with a conversion kit for when a shorter overall height is required.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
Special Price £174.66 Regular Price £246.00
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | G4 |
|---|---|
| Number of Lamps | 3 |
| Product Dimmable | Dimmable |
| Wattage | 60W |
| Product Depth | 180mm |
| Product Height | 280mm |
| Product Width | 400mm |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Polished Chrome |












