Diyas Lighting IL50385 - Class Ceiling Round 20 Light Polished Chrome/Black Glass/Crystal
Product Code
IL50385

A stunning range of Polished Chrome fittings dressed with hand crafted looped glass, Asfour Crystals spheres and contrasting coloured glass stones. Flush fitting versions are also available for all the combination shown.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
Special Price £497.14 Regular Price £700.20
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | G4 |
|---|---|
| Number of Lamps | 20 |
| Product Dimmable | Dimmable |
| Wattage | 200W |
| Product Diameter | 600mm |
| Product Height | 370mm |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Polished Chrome |












