Diyas Lighting IL30542 - Lexi Ceiling 10 Light Polished Chrome/Crystal
Product Code
IL30542

An extremely attractive family of Polished Chrome low voltage halogen fittings. The abundance of Asfour crystal strands and the intricate metal work give this collection its unique identity. The crystal strands can be positioned as desired making every item as unique as the purchaser.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
All Items are supplied with Luxram G4 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
Special Price £371.47 Regular Price £523.20
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | G4 |
|---|---|
| Number of Lamps | 10 |
| Product Dimmable | Dimmable |
| Wattage | 200W |
| Product Diameter | 500mm |
| Product Height | 390mm |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Polished Chrome |












