Diyas Lighting IL30018 - Zanthe Pendant Round 10 Light Polished Chrome/Clear Glass
Product Code
IL30018

A modern collection of beautiful smooth glass rods suspended from a highly Polished Chrome frame. The flush mounted fitting being suitable for low ceilings while the pendant is perfect for suspending over a table, creates an ideal pair for modern homes. Supplied with super white low voltage lamps to create that extra sparkle and clarity.
All Items are supplied with Luxram G9 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
All Items are supplied with Luxram G9 Lamps.
Another collection of Quality products from Diyas.
Special Price £306.72 Regular Price £432.00
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.
| Bulb Type | G4 |
|---|---|
| Number of Lamps | 10 |
| Product Dimmable | Dimmable |
| Wattage | 200W |
| Product Width | 450mm |
| Minimum Drop | 450mm |
| Maximum Drop | 1500mm |
| Bulb Included | Yes |
| Finish | Polished Chrome |












