7W Opal Striplight - 284mm
Additional Information
| Supplier Code | 2030 |
|---|---|
| EAN | 5013588020303 |
| Brand | Selected By The Lighting Company |
| Length | 284mm |
| Width/Dia | 30mm |
| Bulb Shape | Striplights & Tubes |
| Energy Rating | B |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | SCC-S15 |
| Cap | SCC-S15 |
| Watts | 7W |
| Equivalent | 25W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 240 |
| Average Hours | 10,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 2700 |
| Bulb Finish | Opal/Pearl |
| Bulb Type | Compact Fluorescent |
| Bulb Design | Striplight |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












