7W LED Filament GLS Bulb - Screw
Additional Information
| Supplier Code | KFLM7GLS/E27-CLR-N27 |
|---|---|
| Brand | Selected by The Lighting Company |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 105mm |
| Width/Dia | 60mm |
| Bulb Shape | GLS Bulbs |
| Energy Rating | A++ |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | ES/E27 |
| Cap | Screw |
| Watts | 7W |
| Equivalent | 60W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 730 |
| Average Hours | 20,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 2700 |
| Bulb Finish | Clear |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Design | GLS |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












