20W Clear Halogen G4 Capsule
Additional Information
| Supplier Code | KHL20CPLG4CLE |
|---|---|
| EAN | 5051203038456 |
| Brand | Selected By The Lighting Company |
| Length | 33mm |
| Width/Dia | 9mm |
| Type | M47 |
| Bulb Shape | Capsules |
| Energy Rating | D |
| Dimmable | Dimmable |
| Cap Code | G4 |
| Cap | G4 |
| Watts | 20W |
| Voltage | 12V |
| Lumens | 320 |
| Average Hours | 2000 |
| Colour Rendering | 100 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 2900 |
| Bulb Finish | Clear |
| Bulb Type | Halogen |
| Bulb Design | G4 Capsule |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












