150W SON-E - G.Screw
Additional Information
| Supplier Code | SONHO150 |
|---|---|
| Brand | Selected by The Lighting Company |
| Length | 215mm |
| Width/Dia | 90mm |
| Bulb Shape | Industrial & Commercial |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | GES/E40 |
| Cap | Giant Screw |
| Watts | 150W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 12600 |
| Average Hours | 15,000 |
| Colour Rendering | 70 |
| Light Colour | Natural Deluxe |
| Colour (K) | 3700 |
| Bulb Finish | Diffused |
| Bulb Type | HID |
| Bulb Design | SON Elliptical |
- We won’t be beaten on price
- Any questions? Click here!
Add bulbs to this order - If you choose to add bulbs, we'll ship the product with the required standard bulb/s included for you! Note: Standard bulbs are non dimmable.












